Mesaj gönder

Hızlı kontrol! Amerika Birleşik Devletleri aniden 352 Çin ürünü için tarife muafiyetlerinin geri getirildiğini duyurdu!

March 29, 2022

hakkında en son şirket haberleri Hızlı kontrol! Amerika Birleşik Devletleri aniden 352 Çin ürünü için tarife muafiyetlerinin geri getirildiğini duyurdu!

Ürünleriniz listeleniyor mu?

23 Mart'ta, yerel saatle, Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Temsilciliği Ofisi (USTR) resmi web sitesinde, bekleyen 549 ürünün 352'sini içeren bazı Çin ithalatları için tarife muafiyetlerini geri getireceğini duyurdu.Düzenleme, 12 Ekim 2021 ile 31 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında Çin'den ithal edilen mallar için geçerli olacak.

hakkında en son şirket haberleri Hızlı kontrol! Amerika Birleşik Devletleri aniden 352 Çin ürünü için tarife muafiyetlerinin geri getirildiğini duyurdu!  0

Duyuru orijinal adresi:

https://ustr.gov/about-us/policy-offices/press-office/press-releases/2022/march/ustr-issues-determination-reinstatement-certain-exclusions-china-section-301-tariffs

 

Herkesin en çok merak ettiği soru ise hangi ürünlerin muaf tutulacağı.Duyuruya göre, muaf tutulan kategoriler arasında belirli türdeki bisiklet parçaları, motorlar, makineler, kimyasallar, deniz ürünleri ve bagaj çantaları yer alıyor.

 

Elimizdeki belirli liste:

hakkında en son şirket haberleri Hızlı kontrol! Amerika Birleşik Devletleri aniden 352 Çin ürünü için tarife muafiyetlerinin geri getirildiğini duyurdu!  1

Muaf tutulan mallar listesinin bu bölümünün, Trump'ın görevde olduğu ve 370 milyar ABD Doları değerindeki Çin ürünlerine %7,5 ila %25 arasında tarifeler uyguladığı zamana kadar uzandığı bildiriliyor.Bu tarifeli mallar arasında ABD başlangıçta 2.200'den fazla ürün sağladı.Belirli endüstrilere ve perakendecilere kolaylık sağlamak için tarife muafiyetleri.Çoğu feragat süresi sona erdiğinde sona erdi, ancak 549'u bir yıl uzatıldı ve bunlar da 2020'nin sonunda sona erdi.

 

Geçen yıl 8 Ekim'de USTR, Çin'den ithal edilen 549 ürün üzerindeki tarifeleri yeniden muaf tutmayı planladığını ve bu konuda kamuoyunun yorumlarını beklediğini duyurdu.Yaklaşık yarım yıl sonra USTR listeyi onayladı.

 

USTR, "Bugünün kararı, kamuoyunun yorumları ve diğer ABD kurumlarıyla yapılan istişarelerin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesinden sonra alındı." Dedi.

 

ABD Başkanı Joe Biden, göreve başladığından beri, ithal mallar üzerindeki tarifelerin yükünü hafifletmek için ABD iş dünyası ve her iki taraftan bazı milletvekillerinin baskısı altında.

 

Ocak 2022'nin sonunda, ABD Temsilciler Meclisi'ndeki 140'tan fazla Demokrat ve Cumhuriyetçi parti üyesi, ABD Ticaret Temsilciliği Ofisi'ne ABD'ye ihraç edilen Çin malları için tarife muafiyetlerinin genişletilmesi çağrısında bulunan ortak bir mektup gönderdi. ABD şirketlerinin yeni taç zatürree salgınının neden olduğu zarardan kurtulmasına yardımcı olmak için.Tedarik zinciri kesintileri gibi risklerden kurtarma.

 

ABD Temsilciler Meclisi ortak bir mektupta, Bölüm 301 kapsamında ABD'ye ihraç edilen Çin mallarına uygulanan tarifelerin ABD imalat, tarım, balıkçılık, perakende, enerji, teknoloji ve hizmet şirketleri üzerinde geniş bir etkisi olduğunu söyledi. Daha zayıf tarife maliyeti kapasitesine sahip işletmeler (KOBİ'ler) özellikle sert darbe aldı.Aynı zamanda, "Bölüm 301", Çin'den Amerika Birleşik Devletleri'ne ihraç edilen bir dizi tüketim malının fiyatlarını yükselterek Amerikalı ailelerin ve tüketicilerin çıkarlarına zarar verdi.

 

Geçen Ağustos ayında, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en etkili iş gruplarından 30'dan fazlası (Amerikan Ticaret Odası, Amerikan İş Yuvarlak Masası, Ulusal Perakende Federasyonu, Amerikan Çiftlik Bürosu Federasyonu ve Amerikan Yarı İletken Endüstrisi Birliği, vb.) Mektup, Biden yönetimine Çin ile ticaret görüşmelerini yeniden başlatmaya ve Çin ithalatına yönelik tarifeleri düşürmeye çağırdı.

 

Ama hayır diyenler var.ABD tekstil endüstrisini temsil eden Ulusal Tekstil Örgütleri Konseyi, hükümetin Çin'den gelen hazır giyim ve ev tekstili üzerindeki tarifeleri korumasını istiyor.

 

Moody's Analytics tarafından yapılan bir ankete göre, ABD'nin Çin'e uyguladığı tarifelerin %90'ından fazlası Amerikan şirketleri ve hane halkları tarafından karşılanıyor.Daha da önemlisi, Çin'den ithalatı kısıtlamanın daha olumsuz etkileri var, ABD'ye çok sayıda istihdama mal oluyor ve enflasyonun yükselmesine neden oluyor.

 

Son veriler, Ocak 2022'de ABD tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) yıllık %7,5 artarak Şubat 1982'den bu yana 40 yılın en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor. Değişken gıda ve enerji fiyatları hariç tutulduktan sonra bile ABD çekirdek TÜFE yükseldi Ocak ayında bir önceki yıla göre yüzde 6, Ağustos 1982'den bu yana en büyük yıllık artış.

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Ms. Tina Lau
Tel : 86-755-86536316
Faks : 86-755-86536316
Kalan karakter(20/3000)