Mesaj gönder

RMB döviz kuru altı ayda yeni bir zirveye ulaştı! Hem karada hem de denizde RMB 6,37 seviyesinin üzerine çıktı!

November 29, 2021

hakkında en son şirket haberleri RMB döviz kuru altı ayda yeni bir zirveye ulaştı! Hem karada hem de denizde RMB 6,37 seviyesinin üzerine çıktı!

Türk Lirası döviz kuru ABD doları karşısında iki ayda 8'den 10'a düştü.Aynı oranda, RMB döviz kuru iki ay içinde 6,3'ten 8'e düşerse... Bunu düşünmeye cesaret edemiyorum.Sonuçta Türkiye, para biriminin devalüasyonu ile paniğe kapıldı ve halk artık yaşamıyor.

 

Ülkemin ihracat şirketleri için tabii ki renminbi'nin sabit kalacağını umuyorlar, çünkü her takdir noktası karımızın sıkıştırıldığı anlamına geliyor.

 

Geçen yıl Mayıs ayında, RMB'nin ABD doları karşısında spot döviz kurunun, yılın en düşük değeri olan 7,15'e ulaştıktan sonra yükselmeye başladığını, son aylarda %10'dan fazla bir artışla 6,4'ün altına sabitlenene kadar hayal edin.

 

16 Kasım'da, RMB'nin ABD doları karşısında spot döviz kuru, açılışın ardından 6.3840'ta yükseldi, erken işlemlerde 6.38 ve 6.37 engellerini aşarak 6.3666'ya ulaştı, 1 Haziran'dan bu yana yeni bir gün içi en yüksek seviyesini belirledi ve kapanışta. 16:30.6.3771, önceki işlem gününden 32 baz puan yükseldi.Bu, art arda iki işlem gününde 2 Haziran'dan bu yana yeni bir zirveye ulaşan ABD doları karşısında RMB spot döviz kurunun gün kapanış fiyatı.

 

Bu yılın başından bu yana, ABD doları karşısında RMB spot döviz kuru %2,48 değer kazandı.

 

Uluslararası yatırımcıların beklentilerini daha çok yansıtan ABD doları karşısında offshore renminbi döviz kuru da 6,37 seviyesinin üzerine çıktı ve bu yılın başından bu yana kümülatif değerlenme %1,96'ya ulaştı.


17 Kasım'da, renminbi'nin merkezi parite oranı 11 puan düşüşle 6.3935 olarak bildirildi.

 

5 buçuk aylık yeni zirve

Aslında, ABD doları geçen hafta küresel olarak güçlendi.ABD doları endeksi aylık yaklaşık %1 artarak, Temmuz 2020'den bu yana yeni bir yüksek olan 95.26'ya ulaştı.

 

ABD dışındaki başlıca para birimleri arasında, euro-dolar döviz kuru hafta boyunca %1,1 düşüşle yılın en düşük seviyesi olan 1,1433'e ulaştı ve sterlin ABD doları karşısında yıl içinde yeni bir düşük seviyeye geriledi. hafta boyunca %0,6 düşüş yaşadı.

 

Genel olarak konuşursak, ABD doları endeksi yükselir ve ABD doları karşısında RMB döviz kuru zayıflar, ancak bu sefer RMB de güçlüdür.

 

Eylül ayından bu yana ABD doları endeksi ve RMB'nin ABD doları karşısındaki spot döviz kuru senkronize bir eğilim göstermiştir.Ekim ayında renminbi ABD doları karşısında %0,96 değer kazanırken, ABD endeksi aynı dönemde sadece %0,11 düştü.

Mevcut renminbi döviz kuru gelişiyor, istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

 

Bunun ana nedeni, bir yandan döviz takasına yönelik güçlü taleptir.

 

Ağustos ayından bu yana Çin'in yerel döviz kuru kademeli olarak arttı ve döviz takası ve satışlarındaki fazla da genişledi.Devlet Döviz İdaresi'nin verilerine göre, bu yılın ilk üç çeyreğinde, döviz tahakkuk etme istekliliğini ölçen uzlaşma döviz kuru, geçen yılın aynı dönemine göre 2 puan daha yüksek olan %66,9 oldu.Yıl sonuna doğru, mevsimsel faktörler nedeniyle, döviz takasına yönelik piyasa talebinin nispeten güçlü olması, RMB döviz kuruna destek sağlıyor.

 

Şu anda, Çinli şirketlerin yerel dolar mevduatları 1 trilyon doları aştı.

 

Öte yandan Çin'in beklentilerin üzerinde devam eden ihracat patlaması da bunu destekledi.Ekim ayında ülkemin ticaret fazlası ABD doları bazında 84,54 milyar ABD dolarına ulaşarak bir önceki yıla göre %47,5'lik rekor bir artış kaydetti.

 

Ayrıca, daha önemli olan nokta, Çin-ABD ekonomik ve ticari beklentilerindeki iyileşme, piyasanın renminbi'ye olan güvenini artırdı.

 

Xinhua Haber Ajansı'na göre, Başkan Xi Jinping, 16 Kasım sabahı ABD Başkanı Biden ile bir video görüşmesi gerçekleştirdi. İki taraf, Çin'in kalkınmasıyla ilgili stratejik, genel ve temel konularda tam ve derinlemesine iletişim ve fikir alışverişinde bulundu. -ABD ilişkilerinin yanı sıra önemli ortak endişe konuları.

 

ABD, bazı Çin ürünlerindeki tarifeleri düşürmeye çalışıyor

 

Ekim ayında ABD TÜFE yıllık bazda %6,2 artarak beklentileri aşarak 31 yıllık rekor kırdı.Bu aynı zamanda ABD enflasyonunun yıllık bazda %5'ten fazla arttığı art arda beşinci aydır.

hakkında en son şirket haberleri RMB döviz kuru altı ayda yeni bir zirveye ulaştı! Hem karada hem de denizde RMB 6,37 seviyesinin üzerine çıktı!  0

"Süpermarkete fiyat etiketi koydum. Son zamanlarda gördüğüm fiyat artışı bu"

 

Ekim ayında Amerika Birleşik Devletleri'nin ülkemin rekor ticaret fazlasında önemli bir rol oynadığını belirtmekte fayda var, çünkü fazlalığın yarısı Amerika Birleşik Devletleri'nden geldi - ülkemin Amerika Birleşik Devletleri ile olan fazlası 40,7 milyar ABD doları kadar yüksekti.

 

14 Kasım'da CBS, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile bir röportaj yayınladı.O sırada ev sahibi Margaret Brennan, "Çin defalarca Trump dönemi tarifelerinin kaldırılmasını istedi. Biden yönetimi bunu yaparsa işler ucuzlayabilir mi?" diye sordu.Yellen, "Gerçekten de bir etkisi olacak. Tarifeler ABD'de iç fiyatları gerçekten artıracak. Bu tarifeleri biz belirledik" yanıtını verdi.Yellen, Biden yönetiminin belirli alanlarda tarifeleri düşürme gerekliliğini tanıdığını ve tarife indirimlerinin kesinlikle düşünüldüğünü söyledi.

 

Çin-ABD devlet başkanları toplantısından önce, 12 Kasım'da, 24 ABD ticaret odası ve sanayi odaları, üst düzey ABD hükümetinin ticaret yetkililerine ortaklaşa bir mektup göndererek Beyaz Saray'ı Çin mallarına yönelik tarifeleri düşürmeye ve ticaret kapsamını genişletmeye çağırdı. ABD şirketlerinin Rekabet Gücünü yeniden sağlamak için ithalat tarifesi muafiyetleri.

hakkında en son şirket haberleri RMB döviz kuru altı ayda yeni bir zirveye ulaştı! Hem karada hem de denizde RMB 6,37 seviyesinin üzerine çıktı!  1

Açık mektubun orijinal metnini görüntüleyin:
https://www.uschina.org/advocacy/regulatory-comments-on-china/industry-letter-us-china-trade-and-commercial-relations

 

Bu ticari kuruluşlar şunları içerir:

hakkında en son şirket haberleri RMB döviz kuru altı ayda yeni bir zirveye ulaştı! Hem karada hem de denizde RMB 6,37 seviyesinin üzerine çıktı!  2

Açık mektupta ayrıca, ABD'nin 300 milyar ABD dolarını aşan Çin ithalatına %25'e varan tarifeler uyguladığı için, bu tarifelerin ABD'li ithalatçılara 40 milyar ABD doları olmak üzere 110 milyar ABD dolarından fazlaya mal olduğu özellikle belirtildi. Biden.Hükümet kaynaklı.

 

ABD Hazine Bakanı Yellen, değerlendirdiğini açıkladı sonunda bazı tarifeleri "karşılıklı bir şekilde" azaltmak.

 

Ayrıca biz yabancı tüccarların, karmaşık 2021'i yaşadıktan sonra mümkün olan en kısa sürede "vergi indirimi" iyi haberini alabilmeyi umuyoruz!

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Ms. Tina Lau
Tel : 86-755-86536316
Faks : 86-755-86536316
Kalan karakter(20/3000)